5 faktów na temat analizy kolorystycznej, o których powinnaś wiedzieć

5 faktów na temat analizy kolorystycznej

Analiza kolorystyczna intryguje, znajomość najbardziej twarzowych kolorów otwiera drzwi do zupełnie innego, lepszego życia. Świadomość świetnego, dopracowanego wyglądu wprawia w lepszy nastrój i przyciąga do nas szczęście. Z czym jeszcze wiąże się przeprowadzenie analizy kolorystycznej? Sprawdź 5 faktów na temat analizy kolorystycznej!

1 fakt – typ kolorystyczny jest niezmienny

Typ urody to coś z czym się rodzisz. Analiza kolorystyczna opiera się na tym jaka jesteś bez makijażu, gdy nie farbujesz włosów starając się ulepszyć naturę. Ważne są naturalne tendencje, takie jak szybkie czerwienienie się ze wzruszenia, reakcje alergiczne skóry, sposób opalania czy kolor białka oka. Dopiero wszystkie zebrane czynniki tworzą komplet i można mówić o określonym wyniku analizy kolorystycznej. Temu niestraszna opalenizna, szalony kolor włosów, bo to tylko jedne ze zmiennych, które nie wpływają na całokształt.

2 fakt – nie ma dwóch takich samych osób

Jesteś absolutnie wyjątkowa! Nie ma drugiej takiej samej osoby, o identycznych cechach. Jesteś z przyjaciółką jak dwie krople wody? Masz siostrę bliźniaczkę? Wynik analizy kolorystycznej na 99% pokaże, że pasuje Wam zupełnie co innego. Ma to oczywiście swoje zalety, bo w pełni możesz podkreślić swoją indywidualność i masz pewność, że odtąd nikt nie będzie Ci podbierał ubrań z szafy.

3 fakt – ten sam typ może mieć inne topowe kolory

Jeśli interesujesz się analizą kolorystyczną z pewnością trafiłaś na paletki kolorów. Są to zestawienia barw, które pasują do danych typów urody wyłonionych w ramach analizy. Ciekawostką jest fakt, że jako jasna wiosna możesz mieć dopasowaną większą ilość kolorów niż koleżanka o tym samym podtypie. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie analizy kolorystycznej ze stylistką dobierasz wyłącznie najlepsze kolory.

4 fakt – możesz nosić każdy kolor

Kiedy poznasz swój wynik analizy kolorystycznej i nauczysz się cech kolorów, których powinnaś szukać w ubraniach i otoczeniu, okaże się, że nie musisz z niczego rezygnować. Naturalnie sięgniesz po właściwy odcień czerwieni, żółci czy niebieskości. Poszerzysz swoją paletkę, a kolory będziesz z łatwością łączyć tworząc niezapomniane stylizacje.

5 fakt – analiza kolorystyczna odmieni Twoje życie

Czy to się stanie faktem, wszystko zależy od Ciebie! Po przeprowadzonej analizie kolorystycznej otrzymasz próbnik kolorów oraz niezbędną wiedzę, która pomoże w przyszłych wyborach zakupowych. To czego się nauczyłaś zacznie działać dopiero wtedy, gdy metodami małych kroczków wprowadzisz zmiany w swojej szafie. Kiedy to zrobisz, zauważysz, że nie marnujesz już czasu na kolejną, niepasującą do niczego koszulkę lub marynarkę.

Chciałabyś żebym zrobiła Ci profesjonalną analizę kolorystyczną? Śmiało pisz na kasia@modownik.pl.

Kasia

Stylistka, marketerka, redaktor mody w Catwalk Magazine. Rozpracowuje modę na czynniki pierwsze, uczy wyrażania siebie i inspiruje do pozytywnych zmian.

Komentarze: 12 komentarzy

 1. Nigdy nie miałam przeprowadzonej takiej profesjonalnej analizy. Kolory dobieram po prostu wedle gustu, ale nie potrafię określić w których mi dobrze, a w których źle. Myślę, że na pewno jestem ciepłym typem kolorystycznym, ale tylko tyle :P

  • Kasia 18 lipca 2017 Odpowiedz

   Taka wiedza jest bardzo przydatna! Tutaj pisałam jak sprawdzić temperaturę skóry: http://az-serwer1709975.online.pro/modownik/analiza-kolorystyczna-cieply-chlodny-typ-urody/

 2. WOW! Ja mam teraz problem z dobraniem odpowiedniego koloru wlosow, mam teraz bardzo duzo siwych i mimo ze kocham ciemne wlosy to jednak bede musiala je sporo rozjasnic by nie bylo siwulcow widac, a jak rozjasnie wlosy to pewnie i kolory w szafie beda musialy sie troche pozmieniac

  • Kasia 18 lipca 2017 Odpowiedz

   Trochę tak, ale większość cech będzie nienaruszona. Kolor oczu i ust, reakcje skóry dalej wymuszą pewną kolorystykę. :)

 3. Sylwia 4 lipca 2017 Odpowiedz

  Kiedyś słyszałam o tym, że można zrobić taką analizę kolorystyczną i zawsze zastanawiałam się jak to się robi i ile muszę jeszcze zmienić w swojej szafie. Gorzej gdyby się okazało, ....że wszystko ;)

  • Kasia 18 lipca 2017 Odpowiedz

   Na pewno nie wszystko! Więcej informacji wkrótce na blogu. :)

 4. Każdy ma swoje kolory w których prezentuje się genialnie, ale również takie w których wygląda koszmarnie... Sztuką jest unikać tych ostatnich :)

 5. Karolina 4 lipca 2017 Odpowiedz

  Ja do tej pory nie potrafię powiedzieć, jakim typem kolorystycznym jestem, a kurczę do daltonistów nie należę i kolory rozróżniam ;)

  • Kasia 18 lipca 2017 Odpowiedz

   W gruncie rzeczy to nie takie proste. Trzeba trochę wytrwałości, ale dla efektów naprawdę warto!

Napisz komentarz: