Analiza kolorystyczna – ciepły czy chłodny typ urody?

chłodny czy ciepły

Krok pierwszy analizy kolorystycznej to określenie temperatury skóry. Prawidłowo zdefiniowana tonacja naprowadza na właściwy trop, dzięki któremu można skutecznie poznać, oswoić się i pokochać swoje idealne kolory.

Na tym etapie, jak i przez cały proces trwania analizy kolorystycznej, warto zachować otwarty umysł. Co to oznacza? Jeśli podejrzewasz, że jesteś wiosną lub ktoś ze znajomych wcześniej określił w ten sposób Twoją urodę to nie próbuj na siłę robić wszystkiego, by zostać zdefiniowana jako wiosna. Miej dystans, świeże podejście i nie blokuj się na kolory. Dla jednych barwy wyłonione w ramach analizy kolorystycznej są szokiem, drudzy promienieją kiedy okazuje się, że przez całe życie intuicyjnie wybierali to, co dla nich najlepsze.

Ciepłe i chłodne kolory

Ciepłe kolory są intensywne i żywe, nosząc w sobie cząstkę optymistycznej żółci. Chłodne barwy wpadają w niebieski. Na pewno pamiętacie ten prosty podział jeszcze z lekcji plastyki. Odkryciem może być fakt, że niebieski dzięki domieszce żółci dostaje się do wiosennej paletki, podobnie jak zieleń. Uwielbiana przez nas biel może też przybierać ciepły lub chłodny odcień i w zależności od wyniku analizy sugerować typ urody.

Szybkie sprawdziany – ciepły czy chłodny typ urody?

Z pewnością już nie możesz się doczekać, by poznać swój odcień skóry. Definiują go trzy elementy: hemoglobina, karoten i melanina. To one trzymają w ryzach typ karnacji, któremu niestraszne żadne warunki atmosferyczne, nasłonecznienie czy choroby. Ten typ tak ma, że nie zmienia się przez całe życie.

Test podkładu
Jedna z najłatwiejszych, najszybszych i niskonakładowych metod. Wystarczy kropelka podkładu o odcieniu żółtym i różowym, a następnie weryfikacja, który kolor ładnie wtopił się w Twoją skórę, a w którym wyglądasz jak w masce. Jeśli wygra żółć to jesteś ciepłym typem kolorystycznym, a gdy zwycięzcą zostanie różowy to reprezentujesz chłodny typ kolorystyczny.

Test szminki
Wyjmij z kosmetyczki ulubione szminki i przyjrzyj im się z ciekawością detektywa. Potrzebujesz dwóch kolorów, jeden typowo ciepły: morela, brzoskwinia, koral, drugi chłodny: fuksja, bordo, perłowy róż. Pomaluj usta na wybrane kolory, a następnie każdorazowo wykonaj zdjęcie. Najlepiej w tym samym miejscu i oświetleniu, aby nie zakłamać wyników. Połóż obok siebie obydwie fotografie i podejmij decyzję. Cechy charakterystyczne dla odcienia szminki idzie w parze z Twoim typem kolorystycznym. Znalazłaś go?

Test żył
Ogromna zaleta metody – nie potrzebujesz na nią żadnego budżetu! Połóż spokojnie dłoń, zrelaksuj się i zwróć uwagę na kolor żył na nadgarstku. Bezbolesne badanie wykonuj przy dobrym oświetleniu, najlepiej słonecznym, a nie z lampy, która może zaburzać odczucia wizualne. Twoje żyły wpadają w zieleń czy niebieski? Zielony jest charakterystyczny dla ciepłych typów urody, niebieski dla chłodnych.

Test złotej i srebrnej chusty
Podręcznikowo do tego testu używa się złotej i srebrnej chusty, ale jeśli takiej nie masz – możesz posłużyć się ubraniami w tych kolorach. Do tego potrzebujesz naturalnego światła, zatem najlepiej jeśli test wykonasz w trakcie dnia, blisko okna. Zmyj makijaż, zwiąż włosy w kitkę i przygotuj aparat do świetnej zabawy! Zaczynamy od przyłożenia do ciała kawałka złotego materiału. Robimy zdjęcie, a następnie powtarzamy czynność ze srebrnym kawałkiem materiału. Podobnie jak w teście szminki, kładziemy obydwa zdjęcia i porównujemy efekty. Na którym Twoja cera ma więcej blasku? Która chusta sprawia, że wyglądasz na wypoczętą? W jakim kolorze wyglądasz jak gwiazda? Nie śpiesz się, przeanalizuj sytuację i odhacz swój typ kolorystyczny. Kiedy go znasz, buszowanie po sklepach i szukanie własnego stylu staje się o wiele łatwiejsze.

Kasia

Stylistka, marketerka, redaktor mody w Catwalk Magazine. Rozpracowuje modę na czynniki pierwsze, uczy wyrażania siebie i inspiruje do pozytywnych zmian.

Komentarze: brak komentarzy

Napisz komentarz: